Skip to main content

Dzisiaj chciałbym porozmawiać z Wami o układaniu sobie prostej strategii inwestycyjnej w kryptowaluty. Artykuł znajdziecie również na YouTube, więc jeśli macie możliwość, zobaczcie to na wideo, ponieważ będę pokazywał na ekranie, co robię. Będę korzystał z programu Numbers na Macu, który jest odpowiednikiem Excela, ale wszystko działa tak samo. Jeśli nie możecie obejrzeć wideo, to nie ma problemu, możecie słuchać dźwięku i nadal dowiedzieć się wiele.

Najpierw musimy zastanowić się, czego tak naprawdę chcemy od życia. Jakie są nasze cele i wizje? Czy chcemy zarabiać tylko dla samego zarabiania, czy też mamy konkretne cele, które chcemy osiągnąć? Bardzo ważne jest, aby mieć jasno określone cele, ponieważ inwestowanie bez celu może prowadzić do nieprzewidywalnych konsekwencji.

Przyjrzyjmy się teraz przykładowej strategii dla naszego bohatera, Roberta Kowalskiego. Robert ma 30 lat, ma partnerkę i planuje wziąć z nią ślub, mieć dziecko i kupić dom. Obecnie wynajmują dwupokojowe mieszkanie w Gdańsku. Oboje pracują i ich miesięczne dochody wynoszą 15 tysięcy złotych. Mają również pewne oszczędności zainwestowane w kryptowaluty, w tym jeden bitcoin, który obecnie jest wart około 19 tysięcy dolarów.

Robert ma kilka celów, które chciałby osiągnąć. Po pierwsze, chciałby kupić auto o wartości około 10 tysięcy dolarów. Po drugie, chciałby mieć wkład własny na zakup mieszkania, który szacuje na około 90 tysięcy złotych. Po trzecie, chciałby potroić swoje aktywa inwestycyjne na kolejny wzrost rynku.

Teraz musimy ustalić, jaką strategię przyjąć, aby osiągnąć te cele. Możemy podzielić naszą strategię na kilka progów, które będą oznaczać momenty, w których będziemy sprzedawać część naszych aktywów. W przypadku Roberta, progi mogą wyglądać następująco:

1. Sprzedaż 15% aktywów, gdy cena Bitcoina osiągnie cene 62300 USD.
2. Sprzedaż kolejnych 15% aktywów, gdy cena Bitcoina osiągnie 68300 USD.
3. Sprzedaż 30% aktywów, gdy cena Bitcoina osiągnie 64650 USD.
4. Sprzedaż 20% aktywów, gdy cena Bitcoina osiągnie 78000 USD.
5. Sprzedaż pozostałych 20% aktywów, gdy cena Bitcoina osiągnie 87000 USD.

W ten sposób Robert będzie mógł zebrać odpowiednią kwotę, aby zrealizować swoje cele. Na przykład, sprzedając 15% swojego Bitcoina przy pierwszym progu, Robert będzie miał 9 tysięcy dolarów, co wystarczy na zakup auta. Sprzedając kolejne 15% przy drugim progu, Robert będzie miał 21,5 tysiąca dolarów, co wystarczy na wkład własny na mieszkanie. Sprzedając 20% przy trzecim progu, Robert będzie miał 77,120 dolarów, co pozwoli mu potroić swoje aktywa inwestycyjne.

Jednak ważne jest zauważyć, że w przypadku tej strategii istnieje ryzyko, że cena Bitcoina nie osiągnie wszystkich progów, co oznacza, że Robert nie osiągnie wszystkich swoich celów. Dlatego istnieje kilka opcji, które można rozważyć.

Po pierwsze, można zwiększyć ryzyko, sprzedając większą ilość aktywów przy wyższych progach.
Po drugie, można doinwestować w trakcie wzrostu rynku, aby zwiększyć swoje aktywa.
Po
trzecie, można skorzystać z usług profesjonalnego zarządzania kryptowalutami, takich jak Seneka Fund, gdzie doświadczeni traderzy zarządzają Twoimi aktywami.

Ważne jest również, aby pamiętać, że nie jestem doradcą finansowym i nie daję tutaj konkretnych porad inwestycyjnych. To są jedynie moje przemyślenia i sugestie, które warto wziąć pod uwagę. Zawsze należy robić własne badania i konsultować się z profesjonalistami przed podejmowaniem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Was pomocny i że teraz macie lepsze pojęcie o tym, jak stworzyć prostą strategię inwestycyjną w kryptowaluty. Pamiętajcie, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem, dlatego ważne jest, aby być odpowiedzialnym inwestorem i dobrze zrozumieć, co się robi. Powodzenia w Waszych inwestycjach!